Nad Piplovým Mlýnem tradiční cache – GC1P27D

CS: Výhled z ostrožny nedaleko ústí Bertinského potoka do Střely.
EN: Kingdom of a mosses and lichens with view to Strela river valley.

Celý text je k dispozici včetně diakritiky.

Když pětileté dítě doma večer vezme krabičku Lock&Lock, začne do ní skládat hračky, přijde si říci o notýsek a ptá se, kde najde ořezávátko, nedá moc práce určit, co dělá. Když pak začnou padat šílené nápady na téma mystery kešek, které samo nedokáže dotáhnout do konce, je potřeba jednat a jeho chuť správně usměrnit. Tato Alexova tradiční cache je výsledkem usměrnění.

Poslední přítok Střely

Svah s vývratem

Na samém konci toku řeky Střely, nedaleko ústí do Berounky, stojí Piplův Mlýn. Vedle něj překonává mostem řeku okresní silnice č. 231 z Plzně do Kozojed, aby se serpentinami vyšplhala do Borku. Těsně před přemostěním Střely naleznete ještě malý mostík přes Bertínský potok, který je v některých mapách značený jako Dolec. I tento potůček si vyhloubil hluboké údolí s příkrými svahy jako mnohem mohutnější Střela. Je možné, že díky orientaci údolí se na některá místa na dně nikdy nedostane sluneční paprsek.

Mlok skvrnitý

Mezi Bertinským potokem a Střelou zůstala vysoká ostrožna, na kterou vás chceme pozvat. Její svahy a především hřeben jsou domovem pro nespočet mechů a lišejníků, až v některých místech máte pocit, že chodíte po peřinách. Vlhkost jako jeden z rysů místa dokazuje i zastižený mlok skvrnitý. Nahlédnete z výšky na areál mlýna, uvidíte serpentiny silnice na protějším svahu a z několika míst uvidíte do údolí proti proudu řeky Střely na další skaliska. K tomu všemu vám bude šumět voda pod vámi.

Cache

Světlé lišejníky

Pojedete-li autem, pak jednoznačně zastavte pod skálou na malém parkovišti (waypoint PA). Projíždíte-li po cyklostezce Baroko III, pak popřemýšlejte, kam odložíte svá kola, neboť nahoru je nedoporučujeme táhnout. Cache leží nedaleko žlutě značené turistické trasy č. 6620 a tak bude nejlehčí dojít k levému okraji mostu a následovat značku lákající do výšin. Úvodní desítky metrů jsou příkré a na cestě vystupuje skalnaté podloží. Proto prosíme jděte za mokra opatrně. Pečlivě také střežte své ratolesti, ať vám nespadnou do údolí.

Cache je umístěna na snadno přístupné místě, nemusíte proto vstupovat na strmé svahy. Hledejte prosím očima a neničte mechy, aby místo zůstalo ve stejném stavu jako při vašem příchodu. V případě bezradnosti se nestyďte použít hint.

Zpět na listing na Geocaching.com / Back to cache page on Geocaching.com