Výhled u Krutěnic tradiční cache – GC33RGG

CS: Vyhlídka u krutěnické myslivny pod horou Stráží.
EN: Meadow near Krutenice lodge offers beautiful views of the countryside around cities Nalzovske Hory and Horazdovice.

Celý text je k dispozici včetně diakritiky.

Jednu stranu cesty vedoucí od Ústalče ke krutěnické myslivně lemují staré buky a druhou otevřená louka. Ta na podzim dává sluníčku šanci rozehrát na bukovém listí dopolední koncert barev, ale věříme, že i svěží jarní zelená bude nádherná. Projdete-li pod korunami buků do lesa, můžete dojít na vrcholek Stráže s kamenným hadem, o kousek dál za medvídkem nebo se projít přes vrchol Vidhoště až na Velký kámen.

Výhled u Krutěnic
Panorama (větší rozlišení)

Ale zůstaňte ještě chvíli na cestě – za jasného dne nabízí panoramatický výhled na kraj v okolí Nalžovských Hor a Horažďovic. Ač si Alex vůbec není jistý, jak se jednotlivé kopce, vesničky a rybníky jmenují, chtěl vás sem pozvat, protože dohromady tvoří krásnou krajinu a vy ji odsud budete mít jako na dlani.

Za soumraku

Nejste-li místní, prozradíme vám, že nejvýraznější stavba ve výhledu, ta s věžičkou, jsou stavby hned dvě: nižší v popředí je Šafránkova základní škola a mateřská škola v Nalžovských Horách, zatímco věž patří blízkému kostelu svaté Kateřiny. Zadíváte-li se pozorně úplně vpravo, zahlédnete na horizontu šumavské hory JavorníkŽdánov, jak skromně vykukují nad lesem.

Až si půjdete pro kešku, pamatujte, že jen pár kroků za posledním domem Ústalče je zákaz vjezdu na zmíněnou cestu a také skoro žádné pěkně místo na zaparkování.

Zpět na listing na Geocaching.com · Námi založené cache · AHA