Němčovické námořnictvo mystery cache – GC3GYHB

CS: Přidej se i ty mezi hrdé členy Němčovického námořnictva a změň navždy svůj život!
EN: This cache is dedicated to brave, courageous and famous sailors of Niemtschowitz Marina. Listing is available in Czech language only.
XXX
Flotila Němčovického námořnictva na dovolené v Pacifiku
Ut mare quod ut ventus

Němčovické námořnictvo je profesionálním uskupením příznivců říční a především námořní dopravy. Navazuje na téměř tisíciletou tradici spojenou s řekou Mží a předávanou v této malé obci na Rokycansku z generace na generaci, z děda na otce, z otce na syna, ze syna na vnuka a obdobně z matky na dceru, ze psa na štěně atd.

Základním posláním Němčovického námořnictva je ochrana životů, zdraví a majetku občanů obce Němčovice před veškerým nebezpečím včetně živelních katastrof, tchyní, průmyslových havárií, teroristických útoků a invazí mimozemského šmejdu. Formálně je Němčovické námořnictvo zřizováno obcí Němčovice, vrchním velitelem je admirál (totožnost admirála je utajovaná především z důvodu vaší bezpečnosti).

Naše hračky aneb plavidla

Říční patrola
Ponorka NN Titán-IC maskovaná za člun proplouvá nepozorovaně po Mži

Pro svou mírovou a bezpečnostní misi, každodenní naplňování základního poslání a pro průběžné plnění úkolů uložených zastupitelstvem obce je sbor Němčovického námořnictva vybaven tou nejmodernější technikou, kterou bylo možné získat bezúplatným převodem od slabších světových námořních složek a to po jejím vyřazení z aktivní služby, či kterou se podařilo zachránit ze šrotovišť.

Pro základní představu nabízíme v následující tabulce přehled o provozovaných plavidlech a další technice (plavidla podléhající nejpřísnějšímu režimu utajení, jako např. zásobovací loď NN Cvalík, nejsou v tabulce uvedena vůbec).

KategorieTřídaPočet jednotekOznačení jednotek
Bitevní křižníkyTiconderogautajovaná informaceNN Venda
TorpédoborceArleigh Burke, Iroquoisutajovaná informaceNN Jirka, NN Kuba
FregatyBrandenburgutajovaná informaceNN Božka, NN Růža
Vyloďovací člunLCACutajovaná informaceutajovaná informace
MinolovkyFlyvefiskenutajovaná informaceNN Lada
Raketové člunyGepardutajovaná informaceNN Ivet, NN Diane
Letadlové loděNimitzutajovaná informaceNN Jožka Hylák
utajovaná informaceutajovaná informace utajovaná informaceNM Jiřina
LedoborceArktikautajovaná informaceNN Karel
PonorkyTriomphantutajovaná informaceNN Titán-IC
Kajakyplayboat2NN Kazík, NN Lumpík
TransportérTrabant1NN Prďoch
TIE fighteryStarfighter utajovaná informaceNN Týpek, NN Týjo

Přidej se k nám!

Čtení pohádky na dobrou noc
Čtení pohádky na dobrou noc

Muži a ženy Němčovického námořnictva tvoří přirozenou elitu světových moří i českých vnitrozemských vodních cest. Možnost zařadit se mezi příslušníky Němčovického námořnictva znamená pro většinu námořníků naprostý vrchol profesionální kariéry, pro většinu však nedostižný. Námořníci ve službě Němčovic jsou hrdiny pro milióny dětí, teenagerů i dospělých po celém světě.

Jsi-li stejně dobrý, jako my, uvítáme tě rádi v našich řadách. Čeká tě náročný, dlouhodobý výcvik, který z tebe udělá nepostradatelnou součástku v soustrojí Němčovického námořnictva, zároveň ale i námořníka schopného samostatně plnit náročné mise.

Jak se přihlásit?

Připravili jsme zátěžový test, do kterého jsme integrovali prvky z nejnáročnějších zkoušek, které postupují uchazeči o vstup do elitních armádních i civilních jednotek po celém světě. Nesmí ti chybět...

1. Inteligence

Říční patrola
Posádka při hře Lodě čeká, zda na ně dopadne střela

Pro úspěch na moři jsou mnohdy známosti z pevniny naprosto k ničemu. Námořník se mnohdy musí spolehnout jen na své znalosti, schopnosti, důvtip a zkušenosti. Inteligence je jednou z podmínek úspěchu, ať již jde o strategii komplikovaných misí nebo prosté ranní zapínání knoflíků u košile.

Tvůj úkol: Dvě kadetky, Nina a Eva, procvičují své strategické dovednosti klasickou hrou Lodě. Poraď Evě, jakou pouhou dvojicí útoků může prakticky zneškodnit flotilu Niny. Evě však můžeš poradit v každém z tahů jen řádek nebo jen sloupec, ale nikoliv konkrétní políčko.

Nina:
Lod A B C D E F G H I
1 Lod
2
3
4 Lod
5 Lod
6
7 Lod
8 Lod
9 Lod Lod
Eva:
Lod A B C D E F G H I
1 Lod Lod
2
3 Lod Lod Lod Lod
4 Lod
5
6
7
8
9

2. Intuice

Admirál po návratu z mírové mise
Admirál po návratu z mírové mise

Příslušník Němčovického námořnictva musí být vybaven nejen pěticí vynikajících smyslů, nadto musí být obdařen výjimečným šestým smyslem. Schopnost včas vytušit, že jde do tuhého, je základním předpokladem pro včasnou přípravu náhradního prádla.

Tvůj úkol: Jedna z lodí v přístavu ukrývá informaci, kterou potřebuješ. Čím silnější je tvá intuice, tím rychleji zvolíš správný přístav na správném kontinentu (a že jich na světě není málo). Z desítek lodí, člunů či jachet opět vyber jedinou správnou. Při aktivaci své intuice nesmíš vzbudit sebemenší podezření mezi lidmi na molech, ani na palubách.

3. Fyzická kondice

Pátrání po pokladech
Vyzvedávání pokladů je zdrojem financí

Vynikající fyzický stav a zdatnost každého jedince je klíčem k úspěchu celé posádky, která je při své službě vystavena nejnáročnějším úkolům i extrémům počasí. Tvoji kolegové musí mít jistotu, že se na tebe mohou spolehnout stejně, jako se ty můžeš kdykoliv spolehnout na ně (a opravdu nemyslíme jen poslední týden před výplatou).

Tvůj úkol: To, co hledáš, není na palubě, ani v podpalubí. Na vnější straně dna trupu lodi jsou napsány desítky jmen. Najdi je a mezi nimi musíš zvolit správné jméno, je to klíč tvého dalšího úspěchu. Intuice ti poradí, jaké jméno by mohlo patřit italskému agentovi. Na místo i pod loď se musíš dostat naprosto nepozorovaně, vyvaruj se vypouštění bublinek na hladinu (tip: nejez fazole).

4. Dešifrování

Rozvička
Nepochopený povel "Napnout lano!"

Při plnění každodenních úkolů se posádky Němčovického námořnictva setkávají se šifrovanými zprávami, což je všeobecně známý problém smíšených posádek. Na schopnosti správně a rychle pochopit zdánlivě zmatená, ve skutečnosti kódovaná sdělení členů posádky může záviset nejeden lidský život.

Tvůj úkol: Blížíš se do finále! Použitím následující šifrovací mřížky získáš románovou epopej Vojna a mír ve zveršované podobě, kterou připravili v květnu 2008 námořníci posádky letadlové lodě NN Jožka Hylák. V této drobné hříčce věnuj pozornost III. dílu, konkrétně té kapitole druhé části, ve které knížeti Kuraginovi amputují nohu. Kníže mezi řádky naznačuje, kde byla jeho noha uložena a právě toto místo má jednoznačnou analogii k lokalitě, kterou hledáš. Tuto kuriózní mřížku považuj za takový DAR od Němčovického námořnictva, pro účely tvého daňového přiznání deklarujeme cenu 406 Kč.

Lod
ADMTNAR
JDVRLPY
XONAIHB
QGSIONP
PCSATCM
XTCWOMS
JLCKOXI
 
N495406
3965682
3185793
982E074
3183376
9339134
9204098

5. Pátrací schopnosti

Pozorování migrujících vlaštovek
Pozorování migrujících vlaštovek

Služba v Němčovickém námořnictvu není pouhou krátkodobou zastávkou v životě. Námořníci vnímají službu našemu námořnictvu jako své celoživotní poslání. Není výjimkou, že mezi členy posádky jsou mořští vlci v pokročilém věku. Podzim života provází řada nepříjemností, mezi které bohužel patří Alzheimerova choroba. Vynikající pátrači a stopaři dokáží svými schopnostmi zákeřnou chorobu překonat: zapomenuté umístění kajuty, kantýny či toalety včas vypátrají či vystopují (pokud nezapomenou, po čem vlastně mají pátrat).

Tvůj úkol: Ve zjištěné lokalitě najdi mistrně schovanou mrtvou schránku (slovo mrtvou neber doslova, uhynulé živočichy jako maskování nepoužíváme). Nenech se svést na slepou cestu nápadnými, ale falešnými stopami. Též nezapomeň, že nejkratší cesta nemusí být nejlepší.

6. Schopnost psát a počítat

Pohoda před odpalem mírové balistické rakety
Pohoda před odpalem

Od námořníků vyžadujeme jak všeobecné znalosti, tak i široké spektrum úzce specializovaných, oborových znalostí, neboť bez nich je bystrý úsudek jen zbytečnou ozdobou. Při přijímacím pohovoru jsou prvotřídní studijní výsledky dokládány vysvědčením z první třídy.

Tvůj úkol: Pokud jsi se dostal až sem, splnil jsi většinu úkolů a jsi skoro u cíle! Zapiš se do seznamu zájemců třemi křížky a svým krycím jménem.

Na misi v Atlantiku
Jižní flotila hledá v Atlantiku hodinky, které tu možná ztratil admirál

(kopie listingu)

Zpět na listing na Geocaching.com · Námi založené cache · JasnaPaka · AHA