Skalka v Zákamení tradiční cache – GC3JRPZ

CS: Drobná skalka nad vodami Staré řeky vhodná pro chvíli relaxace.
EN: A small rock above the waters of Berounka river is suitable for relaxation time.

Tato krabička na březích Staré řeky je určena především vodákům, kteří si při jejím hledání mohou krátce, opravdu krátce protáhnout nohy. Skalka nemá žádné své oficiální jméno a tak jsme ji označili podle louky na protějším břehu, které se říká V Zákamení.

Skalka

Tráva na temeni skalky vysloveně láká k posezení a tak se po zapsání do notýsku na chvilku posaďte. Pozorujte na hladině víry, které se rodí v zákrutě na jinak klidně proudící vodě. Neplují-li okolo zrovna kanoe s vodáky, je na řece klid i pro párek labutí. Až se do relaxace ponoříte úplně a zapomenete na chvíli na své problémy, věřte, že se ozve: "Jirko, podej mi podběrák!"

Kudy ke krabičce

Říční zátiší

Z konce louky (waypoint T1) vede ke kešce cestička napříč křovinami, není moc často použíná. A kudy na konec louky?

Nejjednodušší cestu budou mít vodáci: za ústím Klabavy zbystří a jakmile na zhruba 121. říčním kilometru uvidí skálu na konci říční zákruty, zamíří k levému břehu, aby přistáli na začátku luk táhnoucích se až do Nadryb.

Rozkvetlý dub červený

Motoristé mohou zaparkovat na začátku cesty k chatkám U Cihelny (waypoint P1) a pokračovat po nedaleké polní cestě (waypoint T2), dokud nesejdou na příbřežní louku. Řidiči zvyklí na polní cesty mohou auto zastavit u waypointu P2, dál rozhodně nedoporučujeme jezdit, cesta k řece je opravdu hodně vymletá.

Po stejné cestě se mohou vydat pěší, cyklisté či jezdci na koních a bez obav mohou dojet až na konec louky. Vydat se mohou také z návsi v Nadrybech na jih k waypointu T3, kde začíná cesta vedoucí po levém břehu a dále pak po loukách až skoro ke skalce. Motoristy upozorňujeme, že cesta u zmíněného waypointu je označena jednoznačným zákazem vjezdu.

(kopie listingu)

Zpět na listing na Geocaching.com · Námi založené cache · AHA